Yaratıcı Drama kısaca “ yaparak-yaşayarak öğrenme” diye tanımlanır. Yaratıcı Drama ile düşünceler eyleme dönüşme fırsatı yakaladığından, birey deneyimleme yoluyla yeni davranış ve duygular geliştirir. Duygularını sağlıklı şekilde ifade etmeyi, olumsuz duygularının ve sebeplerinin farkına varmayı, düşüncelerini rahatlıkla ifade etmeyi, hem sözlü hem de sözsüz iletişim kurabilme yeteneklerini geliştirir.

Algılama becerilerinin keskinleştiği, konsantrasyon yeteneklerinin arttığı, dinleme davranışlarının geliştiği, etkin dinleme becerileri kazandıkları, sözlü ve sözsüz ifade becerileri yönünden zenginleştikleri; yanı sıra etkili iletişim becerilerini geliştirdikleri gözlenir. Bu süreç içinde de devam ettirilmesinde kişinin özgürlüğünün, özerkliğinin olması, bunların hiçbir koşulda daraltılmaması, kendini ifade etme olanaklarının kısıtlanmaması, kendiliğindenliğin sürekli korunması ve geliştirilmesi, yaşantı kaynaklı öğrenme ortamlarının bulunması, yanlış yapma kaygısının olmaması, zaman zaman kuralları kendisi tarafından konulması ve gerekli durumlarda yine bu kuralların yine kendisi tarafından değiştirilmesi önemli işlevlere sahiptir. İnsanın yaşam boyu, içinde olduğu oyunlar ve oyunların en çok kullanıldığı alan olan yaratıcı drama çalışmaları bu işlevleri yerine getirmede etkilidir.

Yaratıcı Drama hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki başvuru formunu doldurun sizi arayalım;

Ümraniye/ÇekmeköyAtaşehir

Ayrıca (0216) 639 0 100 numaralı telefonumuzdan 09:00 – 18:00 saatleri arasında bizlere ulaşabilirsiniz. Basamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ümraniye/Çekmeköy (Çekmeköy metro durağının hemen yanında) ve Ataşehir şubeleriyle hizmetinizde.

Aile Danışmanlığı

Testler

Spor

Psikolojik Danışmanlık

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

Oyun Terapisi