Hakkımızda

Basamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi,  2014 yılında Basamak Danışmanlık adıyla Çekmeköy’de Uzman Klinik Psikolog. I. Hazal SARAÇ ve Özel Eğitim Sınıf Öğretmeni Zeki ÖZTAŞKIN tarafından kurulmuştur. Önceleri özel eğitim ve psikolojik danışmanlık hizmetleri veren kurumumuz bugün devlet desteği ile de hizmet alınabilen bir özel  eğitim ve rehabilitasyon merkezi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Basamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, otizm, disleksi, konuşma bozukluğu ve zeka geriliği gibi alanlarda ihtiyaç duyulan özel eğitim hizmetlerinin yanı sıra;

  • Çocukların ailelerine yönelik danışmanlık,
  • Davranış problemleri ile başa çıkma yollarına yönelik danışmanlık ve eğitim,
  • Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun giderilmesine yönelik eğitim,
  • Okul ortamında yaşanan uyum ve davranış sorunlarının giderilmesine yönelik danışmanlık,
  • Konuşma problemi yaşayan çocuklara yönelik  konuşma sesleri gelişimi eğitimi,
  • Gelişim, dikkat, algı, zeka ve dil testleri uygulama hizmetleri verilmektedir.

2017 yılında 2. lokasyonumuz Ümraniye’de açılmıştır. Binamız, modern bir özel eğitim merkezinin gereksinimleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Merkezimizde, özel eğitim ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra, yaratıcı drama ve spor hizmetleri de sunulmaktadır. 2022 yılında Ataşehir şubesiyle hizmet vermeye başlayan Basamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak disiplinler arası iş birliğinin gerekliliğine ve önemine inanmaktayız. Bu doğrultuda, çocuk psikiyatrları, çocuk nörologları, ana okulları ve spor merkezleri ile koordineli bir şekilde çalışarak  çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayacak en iyi ve en doğru eğitimi almasını hedeflemekteyiz.