Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Nedir? Nasıl Hizmet Alınır?

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, normal gelişimden farklılık gösteren, normal eğitim-öğretimden yararlanamayan, kısmen yararlanan veya tam yararlandığı halde ek destek programlarına ihtiyaç duyan bireyler için özel yöntem ve araçlarla, özel mekânlarda özel eğitim veren özel kurumlardır. Bu merkezler, Rehberlik Araştırma Merkezlerinden alınan raporda (RAM raporu) bulunan amaçlar doğrultusunda hizmet verir.
RAM raporları, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Rehberlik Araştırma Merkezlerindeki (RAM) Özel Eğitim Değerlendirme Kurulunda yapılan eğitsel değerlendirme neticesinde özel eğitim ihtiyacı olduğu belirlenen bireyler için oluşturulur. Bireyin gereksinimine göre hangi alanda ve nasıl bir özel eğitim alacağı bu raporla belirlenir.
Ücretsiz Değerlendirme Seansına Katılmak İsterseniz Formu Doldurabilirsiniz:

Ümraniye/ÇekmeköyAtaşehir

Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) Nedir?

Özel eğitim gereksinimi olan bireylerin takip ettikleri destek eğitim programı esas alınarak hazırlanan özel eğitim programlarıdır. Program kişinin gelişim özellikleri, eğitim ihtiyaçları, amaçları ve performansı göz önünde bulundurularak kişiye özel olarak hazırlanır.

Basamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ümraniye|Çekmeköy|Ataşehir

Basamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2014 yılında Basamak Danışmanlık adıyla Çekmeköy’de kurulmuştur. Kurumumuz bugün devlet desteği ile de hizmet alınabilen bir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Binamız, modern bir Özel Eğitim Merkezinin gereksinimleri göz önünde bulundurularak en iyi şekilde tasarlanmıştır. Merkezimizde, özel eğitim ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra, yaratıcı drama ve spor hizmetleri de sunulmaktadır.

Disiplinler Arası İş Birliğiyle En İyi Özel Eğitim Basamak’ta

İyi bir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olmak adına disiplinler arası iş birliğinin gerekliliğine ve önemine inanmaktayız. Bu doğrultuda, çocuk psikiyatrları, çocuk nörologları, anaokulları ve spor merkezleri ile koordineli bir şekilde çalışarak çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayacak en iyi ve en doğru eğitimi almasını hedeflemekteyiz.

Uzman Kadro, Bilimsel Yöntemler ve Birebir Eğitim Basamak’ta

Basamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, özel gereksinimi olan çocuklarımızın ihtiyaçlarını doğru şekilde tespit edip bilimsel çalışma ile oluşturulan bir sistem sunmaktadır. Uzman eğitmen kadromuz, bilimsel yöntemleri esas alarak, disiplinler arası işbirliğinin gücüyle, veriye dayalı hem bireysel hem de aile eğitimi vermektedir. Eğitimlerimizde, Applied Behaviour Analysis (ABA) olarak İngilizce kaynaklarda adı geçen Uygulamalı Davranış Analizi (UDA) yöntemini temel almaktayız. Eğitim alacak bireylerin ihtiyaçlarını belirleyip bu ihtiyaçlara uygun kişiye özel eğitim programı hazırlamaktayız. Süreç, öğretim yöntemlerinin belirlenmesi, gerekli materyaller ve malzemelerin hazırlanması ve ihtiyaca yönelik uzmanlar ile planlanması içerir.

Merkezi Lokasyon, Modern Bina ve Ücretsiz Servis Hizmeti

Basamak Özel Eğitim Merkezi tam donanımlı modern binasıyla Ümraniye/Madenler’de çok merkezi bir konumda, Çekmeköy metro durağının hemen karşısında yer almaktadır. Önünden çok sayıda otobüs hattı ve minibüs geçmektedir. 2022 yılında Ataşehir şubemiz hizmet vermeye başlayamıştır. Ataşehir şubemizde RAM raporu olan öğrencilere ücretsiz servis hizmeti sunulmaktadır.

Ücretsiz Değerlendirme Seansına Katılmak İsterseniz Formu Doldurabilirsiniz:

Ümraniye/ÇekmeköyAtaşehir